Wiele o lunetach i optyce

Mikroskop dla malucha

Written on Czerwiec 2017   in Mikroskopy

21

Mikroskopy częstokroć wybierane są jako pomysł na prezent dla dziecka. Takie narzędzie bardzo dobrze sprawdzi się w czasie nauki biologii, a oglądanie przeróżnego rodzaju preparatów może stać się prawdziwą pasją. Na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie poszukiwania mikroskopu dla dziecka w wieku szkolnym?

Powiększenie oraz osprzęt

Do fundamentalnej nauki biologii zdecydowanie wystarczą mikroskopy o średnim powiększeniu. Co poniektóre z nich sprzedawane są w kompletach zawierających gotowe preparaty oraz narzędzia niebezużyteczne do samodzielnego ich przygotowywania. Oprócz samego urządzenia znajdziemy w nich pipety, szkiełka, pęsety lub fiolki z odczynnikami. Takie rozwiązanie może uczynić się w przypadku nastolatków i dzieci, dla których odkrywanie mikroświata jest prawdziwą pasją.

A być może cyfrowy?

Ta propozycja przeznaczona jest dla osób, które powiększony obraz chcą oglądać na ekranie swojego komputera. Czy taka możliwość jest niebezużyteczna w wypadku ucznia? Na pewno jest to przydatne rozwiązanie, a w dodatku wolno z jego pomocą w banalny sposób przygotować interesującą prezentację do szkoły na lekcje biologii. Warto także wspomnieć, że Mikroskopy cyfrowe gwarantują rejestrację nagrań wideo i fotografii, co może być pożyteczne w czasie prowadzenia dłuższych obserwacji czy eksperymentów.

Na co zwrócić uwagę?

Podczas poszukiwania mikroskopu dla dziecka warto poszukać sprzętu stabilnego oraz wytrzymałego. Całkiem dobre urządzenia tego typu znajdziemy za ok. 100zł. Pamiętajmy jednak, że dziecko w wieku szkolnym może takie urządzenie niechcący potrącić, lub coś popsuć, wskutek tego początkującym biologom porządniej zafundować mikroskop w atrakcyjnej cenie, a zarazem stabilny i o solidnym korpusie. Taki model z pewnością będzie wystarczający jako pierwszy sprzęt do kontroli preparatów.

, ,